Hotel Fafa Premium 5* - Durres

Објавено во Сместување, Албанија, Драч


ПОЛОЖБА:    
FAFA Premium се наоѓа во областа на „Пишат е Бута“ / Мали и Робит, Каваје - 15 км од центарот на градот Драч - 8 км од центарот на градот Каваја и 35 км од меѓународниот аеродром во Тирана. Сместено во близина на Јадранско Море, со своја приватна плажа, нуди привилегирани можности за оние кои сакаат да доживеат уникатен одмор со сите бои и шанси на природата

СМЕСТУВАЊЕ:     
Собите се украсени со елегантен стил со неутрални бои и опремени со модерен мебел. Сите соби имаат поглед кон море или кон копно и се комплетно опремени со: клима, минибар, сеф, ТВ ЛЦД, клучна картичка и фен. Располага со сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите на хотелот. 

УСЛУГА:    
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ).

СОДРЖИНА:  
Хотелот располага со главен ресторан кој нуди All Inclusive услуга каде традиционалната и европската кујна се комбинираат заедно,бар на самата плажа, бар на базен, 2 отворени базени за возрасни и деца, мини клуб за деца, конференциска сала, игралиште и приватен паркинг.

ПЛАЖА:    
Хотелот располага со сопствена плажа, има лежалки и чадори. 

СПОРТ И ЗАБАВА:     

Фафа Премиум ви нуди бенефит во текот на целиот одмор од разновидни спортови и забавни активности.Концерти, забави, игри, за возрасни и за малите посетители. Зумба, курсеви за танцување, пинг-понг, игри со базени, концептни претстави и забави.

Датум на престој: Март 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Се вклучено
Двокреветна стандард соба (цена по лице) 28€ /
Трокреветна соба (цена по лице) 25€ /
Јуниор апартман 100€ /
Датум на престој: Април 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Се вклучено
Двокреветна стандард соба (цена по лице) 30€ /
Трокреветна соба (цена по лице) 27€ /
Јуниор апартман 100€ /
Датум на престој: Мај 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Се вклучено
Двокреветна стандард соба (цена по лице) 35€ 45€
Трокреветна соба (цена по лице) 28€ 45€
Јуниор апартман 105€ /
Датум на престој: Јуни 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Се вклучено
Двокреветна стандард соба (цена по лице) / 50€
Трокреветна соба (цена по лице) / 50€
Јуниор апартман / /
Датум на престој: Јули 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Се вклучено
Двокреветна стандард соба (цена по лице) / 60€
Трокреветна соба (цена по лице) / 60€
Јуниор апартман / /
Датум на престој: Август 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Се вклучено
Двокреветна стандард соба (цена по лице) / 60€
Трокреветна соба (цена по лице) / 60€
Јуниор апартман / /
Датум на престој: Септември 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Се вклучено
Двокреветна стандард соба (цена по лице) / 50€
Трокреветна соба (цена по лице) / 50€
Јуниор апартман / /


Дете 0-1.99 е бесплатно, дете 2-11.99 плаќа 50%
Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
  • Организатор на патувањето е DMC Balkans Travel & Events.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Пратете барање за резервација