Hotel Olga Dedijer 2* - Kopaonik

Објавено во Сместување, Србија, Копаоник


ПОЛОЖБА :
 Лоциран на Копаоник, на 700 метри од ски центарот Копаоник, хотелот Олга Дедијер Копаоник има сместување со ресторан, бесплатен приватен паркинг, бар и заеднички салон.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот има 232 кревети во двокреветни и трокреветни соби, ресторан со 300 места, аперитив и снек бар, диско, пицерија, теретана и продавница.

 УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ). Пијалокот не е вклучен во понуда.

СОДРЖИНА:
Во близина има неколку познати атракции, како што се ски-лифтовите Мало Eзеро, оддалечени 450 метри, ски-лифтот Крст, оддалечен 650 метри и ски-лифтот Панчиќ Експрес, на 12 минути пешачење од хотелот. Имотот располага со тераса и бесплатна Wi-Fi. 

СПОРТ И ЗАБАВА:

Копаоник и неговата околина се погодни за разни активности, вклучувајќи пешачење, скијање и возење велосипед.

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени. 
За најдобри цени побарајте понуда на: 
info@dmcbalkans.com 
+398 77 739 000 Viber/WhatsApp

+389 46 256 333

Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Попупансион Полн пансион
Еднокреветна соба 0€ 0€ 0€
Двокреветна соба 0€ 0€ 0€
Трокреветна соба 0€ 0€ 0€
Четирикреветна соба 0€ 0€ 0€


ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
  • Организатор на патувањето е DMC Balkans Travel & Events.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Пратете барање за резервација