Hotel Riu 4* - Dubai

Објавено во Дубаи, Хотели во Дубаи


ПОЛОЖБА:
Хотелот Риу Дубаи се наоѓа на плажата на островите Деира и е на само 7 км од Големата Џамија. Светскиот трговски центар Дубаи е на 10 км од хотелот, додека City Walk Mall е на 12 км од имотот. Најблискиот аеродром е Меѓународниот аеродром во Дубаи, на 8 км од хотелот.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот Риу Дубаи има повеќе од 750 соби кои сите нудат максимална удобност за да уживате во вашиот престој. Во нив, меѓу многу други услуги, ќе најдете удобни кревети, климатизација, вентилатори за тавани и минибар.

УСЛУГА:
Овој all-inclusive хотел во Дубаи нуди широк спектар на опции за јадење за да можете да уживате во вашиот избор на јадења. Во рестораните во хотелот Риу Дубаи, можете да ги вкусите најдобрите азиски, италијански и либански јадења.

СОДРЖИНА:
Хотелот располага со 4 ресторани, 5 барови, 3 базени, од кои едната се загрева, детски базен со тобогани, бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи покрај базен, детски клуб „РиуЛанд“, детско игралиште, бесплатна теретана, сауна и бања со џакузи, конференциска сала и др.

СПОРТ И ЗАБАВА:
За време на престојот гостите можат да уживаат во дневна забавна програма за деца и возрасни, вечерни програми, со музика во живо или претстави. Можност за организација на факултативни излети и опционални индивидулани тури наведени во програмата.

ЦЕНОВНИК:

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени. 
За најдобри цени побарајте понуда на: 
info@dmcbalkans.com 
+398 77 739 000 Viber/WhatsApp
+389 46 256 333