Hotel Tino Sv.Stefan 4 * - Ohrid

Објавено во Сместување, Македонија, Охрид, Хотели


ПОЛОЖБА: 
Хотелот Tино Св.Стефан се наоѓа во туристичката населба Свети Стефан на 6 км оддалеченост од центарот на градот, на регионалниот пат Охрид - Св.Наум. Хотелскиот комплекс се наоѓа во бескрајна зелена шума на националниот парк Галичица. Оваа локација ви дава можност да поминете незаборавен одмор во стилот на модерното опкружување.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот во својот сместувачки капацитет располага со луксузни соби. Сите соби имаат LCD телевизор со кабловска телевизија, телефон, WI-FI, бања, мини бар, услуга во соба. Располага со сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите на хотелот.Собите во хотелот се реновирани во 2020 год.

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ). 

СОДРЖИНА:
Главен ресторан, лоби бар, бар на базен, два базени еден внатрешен еден надворешен, телефон, интернет, рент а кар, wi - fi интернет во целиот објект, организација на различни екскурзии во соработка со нашата агенција. Одличен ресторан со прекрасен поглед кон Охридското езеро. Одлична семинарска салa за одлично организирани настани.

ПЛАЖА:
Плажата Св.Стефан од хотелот е одалечена само 200м. Песочна и камчеста плажа. До плажата се оди преку пат. Лежалките и чадорите околу базенот се бесплатни.

СПОРТ И ЗАБАВА: 
Хотелот располага со одличен базен, има детско игралиште. Хотелот е одличен хотелски сместувачки објект, за прекрасен одмор.


Во апартманите е потребно минимум 3 full paying лица (ако има 4 возрасни лицa важи 4 full paying)

Услуги вклучени во цените:
користење на внатрешен базен, детски базен, спа центар со џакузи, сауна и парна бања, детско игралиште, пинг понг маса, конференциски сали (за настани), Wi-Fi

Услуги со доплата:
соба за забава (билјард, фудбалче, пикадо); масажи, третмани и солариум.
Доплата од 40 денари по лице по ден за туристичка такса.


Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.  

За најдобри цени побарајте понуда на

 info@dmcbalkans.com

+398 77 739 000 Viber/WhatsApp

+389 46 256 333 

Датум на престој: 30.04-03.05.2021 Велигден тродневен аранжман ( по лице за три ноќи)
Зафатеност \ Тип на сместување Полупансион
Еднокреветна соба 147€
Еднокреветна соба со поглед на езеро 155€
Стандардна Двокреветна соба (цена по лице) 105€
Двокреветна соба со поглед на езеро (цена по лице) 111€
Апартман (цена по лице) 114€
Дете 0-5.99 години (без дополнително легло и без вечера, доплата за вечера 3 евра по дете) /
Дете 6-11.99 години (вклучено дополнително легло и вечера) 30€
Датум на престој: Април 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Полупансион
Еднокреветна соба 42€
Еднокреветна соба со поглед на езеро 45€
Стандардна Двокреветна соба (цена по лице) 30€
Двокреветна соба со поглед на езеро (цена по лице) 32€
Апартман (цена по лице) 33€
Дете 0-5.99 години (без дополнително легло и без вечера, доплата за вечера 3 евра по дете) /
Дете 6-11.99 години (вклучено дополнително легло и вечера) 10€
Датум на престој: Мај 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Полупансион
Еднокреветна соба 49€
Еднокреветна соба со поглед на езеро 52€
Стандардна Двокреветна соба (цена по лице) 35€
Двокреветна соба со поглед на езеро (цена по лице) 37€
Апартман (цена по лице) 38€
Дете 0-5.99 години (без дополнително легло и без вечера, доплата за вечера 3 евра по дете) /
Дете 6-11.99 години (вклучено дополнително легло и вечера) 10€
Датум на престој: 01.03-31.03.2021 (петок и сабота)
Зафатеност \ Тип на сместување Полупансион
Еднокреветна соба 35€
Еднокреветна соба со поглед на езеро 38€
Стандардна Двокреветна соба (цена по лице) 25€
Двокреветна соба со поглед на езеро (цена по лице) 27€
Апартман (цена по лице) 29€
Дете 0-5.99 години (без дополнително легло и без вечера, доплата за вечера 3 евра по дете) /
Дете 6-11.99 години (вклучено дополнително легло и вечера) 10€
Датум на престој: 01.03-31.03.2021 (недела-четврток)
Зафатеност \ Тип на сместување Полупансион
Еднокреветна соба 32€
Еднокреветна соба со поглед на езеро 35€
Стандардна Двокреветна соба (цена по лице) 23€
Двокреветна соба со поглед на езеро (цена по лице) 25€
Апартман (цена по лице) 27€
Дете 0-5.99 години (без дополнително легло и без вечера, доплата за вечера 3 евра по дете) /
Дете 6-11.99 години (вклучено дополнително легло и вечера) 10€
Датум на престој: Јуни-Август 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Полупансион
Еднокреветна соба 56€
Еднокреветна соба со поглед на езеро 59€
Стандардна Двокреветна соба (цена по лице) 40€
Двокреветна соба со поглед на езеро (цена по лице) 42€
Апартман (цена по лице) 43€
Дете 0-5.99 години (без дополнително легло и без вечера, доплата за вечера 3 евра по дете) /
Дете 6-11.99 години (вклучено дополнително легло и вечера) 10€
Датум на престој: EARLY BOOKING (За резервации направени до 01.05.2021)
Зафатеност \ Тип на сместување Полупансион
Еднокреветна соба 49€
Еднокреветна соба со поглед на езеро 52€
Стандардна Двокреветна соба (цена по лице) 35€
Двокреветна соба со поглед на езеро (цена по лице) 37€
Апартман (цена по лице) 38€
Дете 0-5.99 години (без дополнително легло и без вечера, доплата за вечера 3 евра по дете) /
Дете 6-11.99 години (вклучено дополнително легло и вечера) 10€


ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
  • Организатор на патувањето е DMC Balkans Travel & Events.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Пратете барање за резервација