Palma Nova Resort 4* Tirana, Albania

Објавено во Сместување, Албанија, ТиранаПОЛОЖБА: 
Палма Нова Ресорт се наоѓа во Тирана, 17км од плоштадот Скендербег. И во близна на ТЕГ шопинг центарот, најпознатиот во Тирана.

СМЕСТУВАЊЕ:
Располага со прекрасни климатизирани соби со сопствено купатило, телевизор и фен. Исто така располага и со ресторан со вкусна храна, базен, приватен паркинг, бесплатен интернет, менувачница, бар, детско игралиште и градина.

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ). Пијалокот не е вклучен во понуда.

СОДРЖИНА:
Главен ресторан, лоби бар, бар на базен, мал аква парк, телефон, интернет, рент а кар, wi - fi интернет во целиот објект, организација на различни екскурзии во соработка со нашата агенција. 

СПОРТ И ЗАБАВА:
Хотелот располага со одличен базен со мини аква парк. Во близина на најголемиот шопинг центар во градот, и има одлични ресторани кој имаат прекрасна услуга. Детски игралишта за забава. Хотелот е одличен за одмор и релаксација надвор од центарот на градот Тирана.Зафатеност \ Тип на сместување Полупансион Ноќевање со појадок за две лица ( цена за престој за 1 ноќ)
Дете 0 - 4.99 години 0€ 0€
Дете 5 - 7.99 години 35€ 25€


ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
  • Организатор на патувањето е DMC Balkans Travel & Events.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Пратете барање за резервација