Grand Blue Fafa 5* - Durres

Објавено во Сместување, Албанија, Драч


ПОЛОЖБА:     
Grand Blue Fafa ***** е позициониран во областа на Long Beach Golem/ Драч, почнат со работа во јуни 2016 година/ хотелот, а ресортот во 2018 година. Овaj хотел е еден од најубавите хотели во регионот Драч, кои се наоѓаат во близина на Јадранското Море.

СМЕСТУВАЊЕ:      
Хотелот во својот сместувачки капацитет располага со луксузни соби. Сите соби имаат LCD телевизор со кабловска телевизија, телефон, WI-FI, бања, мини бар, услуга во соба. Располага со сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите на хотелот. 

УСЛУГА:     
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ). Пијалокот е вклучен во понуда и следува по еден пијалок со секое јадење. Има можност за ал инклузив сервис.

СОДРЖИНА:   
Главен ресторан, лоби бар, бар на базен, располага со надворешен базен, телефон, интернет, рент а кар, wi - fi интернет во целиот објект, организација на различни екскурзии во соработка со нашата агенција. Одличен ресторан со прекрасен поглед кон Јадранското море. 

ПЛАЖА:     
Хотелот располага со сопствена плажа, има лежалки и чадори. 

СПОРТ И ЗАБАВА:     
Хотелот располага со одличен базен, има одличен ресторан, има резиденција, ресторан, кафе-бар.


Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.  
За најдобри цени побарајте понуда на: info@dmcbalkans.com 
+398 77 739 000 Viber/WhatsApp
+389 46 256 333

Датум на престој: Март 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Се вклучено
Еднокреветна соба 55€ /
Двокреветна соба (цена по лице) 33€ /
Трокреветна соба (цена по лице) 28€ /
Јуниор апартман 110€ /
Дете 0-5,99 години гратис / /
Дете 6-11,99 години 16€ /
Второ дете 0-1.99 гратис / /
Второ дете 2-11.99 16€ /
Датум на престој: Април 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Се вклучено
Еднокреветна соба 55€ /
Двокреветна соба (цена по лице) 33€ /
Трокреветна соба (цена по лице) 28€ /
Јуниор апартман 110€ /
Дете 0-5,99 години гратис / /
Дете 6-11,99 години 16€ /
Второ дете 0-1.99 гратис / /
Второ дете 2-11.99 / /
Датум на престој: Мај 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Се вклучено
Еднокреветна соба 64€ 85€
Двокреветна соба (цена по лице) 38€ 50€
Трокреветна соба (цена по лице) 28€ 50€
Јуниор апартман 110€ /
Дете 0-5,99 години гратис / /
Дете 6-11,99 години 19€ 25€
Второ дете 0-1.99 гратис / /
Второ дете 2-11.99 19€ 25€
Датум на престој: Јуни 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Се вклучено
Еднокреветна соба / 102€
Двокреветна соба (цена по лице) / 60€
Трокреветна соба (цена по лице) / 60€
Јуниор апартман / /
Дете 0-5,99 години гратис / /
Дете 6-11,99 години / 30€
Второ дете 0-1.99 гратис / /
Второ дете 2-11.99 / 30€
Датум на престој: Јули 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Се вклучено
Еднокреветна соба / 111€
Двокреветна соба (цена по лице) / 65€
Трокреветна соба (цена по лице) / 65€
Јуниор апартман / /
Дете 0-5,99 години гратис / /
Дете 6-11,99 години / 33€
Второ дете 0-1.99 гратис / /
Второ дете 2-11.99 / 33€
Датум на престој: Август 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Се вклучено
Еднокреветна соба / 111€
Двокреветна соба (цена по лице) / 65€
Трокреветна соба (цена по лице) / 65€
Јуниор апартман / /
Дете 0-5,99 години гратис / /
Дете 6-11,99 години / 33€
Второ дете 0-1.99 гратис / /
Второ дете 2-11.99 / 33€
Датум на престој: Септември 2021
Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Се вклучено
Еднокреветна соба / 94€
Двокреветна соба (цена по лице) / 55€
Трокреветна соба (цена по лице) / 55€
Јуниор апартман / /
Дете 0-5,99 години гратис / /
Дете 6-11,99 години / 28€
Второ дете 0-1.99 гратис / /
Второ дете 2-11.99 / 28€


​Во цената за се вклучено се вклучени: Појадок, Ручек, Вечера ; Неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 АМ -10:00 PM ; Лежалки и чадори ; Паркинг и wi-fi
Во цената не е вклучена туристичка такса од 1 евро по лице на ден.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
  • Организатор на патувањето е DMC Balkans Travel & Events.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Пратете барање за резервација