Balkanlar Rüyası Turu Istanbul Çıkışlı

Објавено во Тури, Балкански програми за Турски групи, Автобуски тури


Оваа програма е достапна само за групи што доаѓаат со автобус од Турција. За повеќе детали посетете ја турската верзија на web страната.

Зафатеност \ Тип на сместување Полупансион Полн пансион Ноќевање со појадок за две лица ( цена за престој за 1 ноќ)
Еднокреветна соба 0€ 0€ 0€
Стандардна Двокреветна соба (цена по лице) 0€ 0€ 0€


Важна напомена:

 • Цените се по лице за сместување во двокреветна соба.
 • За реализација на аранжманот потребен е мининум од 2 патници.
 • Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на влезниците на локалитетите.
 • Плаќање исклучиво во денари, курс 1 еур = 62 мкд.
 • Сместувањето е во хотелите кои се наведени во програмата или слични на нив.
 • Плаќање при резервација 50% и нема можност т за откажување, менување на термин или менување на имиња после издавање на авионскиот билет. Доплата до 100% 30 дена пред започнување на патувањето.
 • Пасошот мора да има важност минимум 180 дена од датумот на завршувањето на аранжманот.
 • Организатор на патувањето е - DMC BALKANS TRAVEL & EVENTS.
 • За програмата важат ОПШТИ УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА ТА - DMC BALKANS TRAVEL & EVENTS
 • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
 • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
 • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Пратете барање за резервација