Hotel Radika 5* - Mavrovo

Објавено во Сместување, Македонија, Маврово


ПОЛОЖБА: 
Хотел Радика е планинско одморалиште во Националниот парк Маврово во Западна Македонија, на 9 км од скијачкиот центар Маврово.

СМЕСТУВАЊЕ:
Просторните соби во хотелот „Радика“ доаѓаат во модерен или барокен стил. Тие се одликуваат со дигитален ТВ со над 80 канали, минибар, клима уред и бања. 

УСЛУГА: 
Бесплатна Wi-Fi е достапна во сите области. Бесплатен приватен паркинг е достапен на лице место.Хотелот располага со прекрасен ресторан кој може да ги задоволи и најголемите гурмани.

СОДРЖИНА:
Бањата вклучува сауна, топла када, парна бања и фитнес центар. Дополнително, третманите и масажите во турски амам се достапни со доплата.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Во зима, гостите можат да изнајмат ски опрема и моторни санки за деца и возрасни. Во лето, гостите можат да уживаат во отворен базен и бар, како и спортско игралиште и услуга за изнајмување велосипеди и многу патеки за пешачење и планински велосипедизам. 

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.  
За најдобри цени побарајте понуда на: info@dmcbalkans.com 
+398 77 739 000 Viber/WhatsApp
+389 46 256 333

Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок Попупансион Полн пансион
Еднокреветна соба 0€ 0€ 0€
Двокреветна соба 0€ 0€ 0€
Трокреветна соба 0€ 0€ 0€
Четирикреветна соба 0€ 0€ 0€
Апартман 0€ 0€ 0€


ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
  • Организатор на патувањето е DMC Balkans Travel & Events.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Пратете барање за резервација