Crowne Plaza Dubai Marina 5*

Објавено во Дубаи, Хотели во Дубаи


ПОЛОЖБА:
Crown Plaza Dubai Marina 5* е сместен во близина на најпознатата плажа и населба Jumeirah Beach residence, и е поврзан со трговски центар за незаборавно шопинг искуство. Во близина се наоѓа голф клубот Емирати и Ски клубот Дубаи кои вредат да се посетат

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот нуди 273 соби распоредении на 24, луксузно опремени при што можете избирате помеѓу клуб, делукс, супериор соби и апартмани. Сите соби се опремени со ЛЦД телевизори, минибар и приватна бања. Сите соби се опремени со клима, ЛЦД телевизор, мини бар и приватна бања.

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на ББ сервис (ноќевање со вклучен појадок) и можност за доплата за доплнителен оброк.

СОДРЖИНА:
Хотелот располага со 2 ресторани, 3 барови, Бар покрај базенот, 24-часовна услуга во соба, отворен базен, 24 часовен фитнес центар, 24 часовен деловен центар со 6 конференциски сали, 24 часовна рецепција, бесплатни весници и телевизори во сите заеднички простории.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Гостите можат да уживаат во најатрактивните места во Дубаи благодарение на одличната локација на хотелот. Љубителите на спортот ќе имаат можност да вежбаат во целосно опремената фитнес сала.  

ЦЕНОВНИК:

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени. 
За најдобри цени побарајте понуда на: 
info@dmcbalkans.com 
 +398 77 739 000 Viber/WhatsApp
+389 46 256 333