Hotel Signature Barsha 4* - Dubai

Published in Dubai, Hotels in Dubai


ПОЛОЖБА :
Новиот предводник со 4 sвезди Signature 1 Hotel - Tecom е лоциран во срцето на Барша Хајтс и може да се пофали со модерен, современ и луксузен дизајн, обезбедувајќи концепт на едноставност и топол амбиент во кој ќе се почуствувате добредејдодени. Хотелот Signature 1 е основан во 2017 година.


СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот располага со луксузни соби и апартмани,и секоја од 301 соби има ТВ со рамен екран и работна маса.Собите исто така вклучуваат мини бар и електричен котел со дополнителен чај или кафе. 


УСЛУГА: 
Хотелот е со целосно опремен деловен центар и простории за состаноци. Служба за консиерж и повеќејазичен персонал кои ги задоволуваат сите барања на гостите за да им обезбедат пријатен и незаборавен престој во хотелот.Хотелот има и базен на покривот со преграсен поглед, целосно опремен фитнес центар и спа центар, идеални за подмладување и релаксација. 

СОДРЖИНА: 
Ресторан и кафуле „Марина Аура“ е врвен за лежерна средба, брз залак или одличен појадок во жив и луксузен амбиент. Ал Барша, Ресторанот  нуди избор на континентални јадења. Замислени извори на состојки и стручно изведени јадења за совршено искуство во јадење.Хотелот има пријатна музичка дневна програма во која гостите можат да уживаат во широк спектар на храна и пијалоци.Ресторанот нуди уживање во медитеранската кујна со пресврт на либански деликатеси и прекрасна услуга. Додека уживате во природниот поглед од терасата со бројни вкусови и наргиле.Современите простории обезбедуваат иновативни простори, вклучително и трпезарии, бар и конференциска сала Ибн Батута трговски центар е на 8 км од Signature 1 Hotel Tecom, додека Трговскиот центар Галерија е на 14 км од имотот.

СПОРТ И ЗАБАВА:
За подобар одмор и уживање нудиме и Дубаи Сафари, крстарење по Марина, Дубаи градска тура и останати тури и индивидуални излети – на барање .

ЦЕНОВНИК:Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени. 
За најдобри цени побарајте понуда на: 
info@dmcbalkans.com 
+398 77 739 000 Viber/WhatsApp
+389 46 256 333

Occupancy Price
Double/Twin Room 0€
Single Room 0€
Standard Triple Room (price per person) 0€
Quatriple Room 0€