Hotel Millennium Al Barsha 4* - Dubai

Published in Dubai, Hotels in Dubai


ПОЛОЖБА:
Millennium Al Barsha се наоѓа во раздвижената област Ал Барша, во непосредна близина од трговскиот центар на Емирати. Ново отворениот хотел со 4 везди е совршена дестинација за деловни и рекреативни патници, близу до Светскиот трговски центар, Центарот на Дубаи, трговскиот центар Дубаи и во непосредна близина на детските атракции и забава во градот.

СМЕСТУВАЊЕ:
Овој неверојатен имот нуди 299 добро уредени соби и суит апартмани, 109 хотелски апартмани со сите модерни удобности и опремени со најнова технологија во собата. Собите се со беспрекорен дизајн и шармантна атмосфера со елегантен и современ декор, кој вклучува богата дрвена облога и природни бои.

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ) и можност за доплата за доплнителен оброк.

СОДРЖИНА:
Хотелот располага со лоби салон кој служи најнови пијалаци и два ресторани, тераса на базен, два базени на покривот, комплетно опремена фитнес сала, спа центар и првокласни услови за состаноци и настани.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Љубителите на спортот ќе имаат можност да вежбаат во целосно опремената фитнес сала.  Гостите можат да уживаат во најатрактивните места во Дубаи благодарение на одличната локација на хотелот. Можност за организација на факултативни излети и опционални индивидулани тури наведени во програмата.

ЦЕНОВНИК:

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени. 
За најдобри цени побарајте понуда на: 
info@dmcbalkans.com 
+398 77 739 000 Viber/WhatsApp
+389 46 256 333