Hotel Radison Blu Canal View 5 * - Dubai

Објавено во Дубаи, Хотели во Дубаи


ПОЛОЖБА:
Хотелот Радисон Блу е сместен во Дубаи на 1,6 км од Фонтаната Дубаи. 

СМЕСТУВАЊЕ:
Секоја од 432-те соби и апартмани се стилски дизајнирани, со мирна и релаксирачка атмосфера и завршетоци од високата класа, доловувајќи поглед на областа Бизнис Беј во центарот на Дубаи. Многу од собите вклучуваат приватни балкони кои нудат надворешна површина за да го впие хоризонтот кој го одзема здивот. Гостите кои престојуваат во просторија за деловна класа можат да уживаат во бесплатниот пристап до  деловениот салон. 

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ) и можност за доплата за доплнителен оброк.

СОДРЖИНА:
Хотелот овозможува сместување со ресторан, бесплатен приватен паркинг, отворен базен и фитнес центар. Меѓу објектите на овој имот се наоѓаат детски клуб и консиерж услуга, заедно со бесплатна Wi-Fi низ целиот имот. Сместувањето располага со 24-часовно пред биро, собна услуга и размена на валути за гости.Сите единици се опремени со клима уред, телевизор со рамен екран со сателитски канали, котел бар, фен и биро. Одликувајќи се со приватна бања со туш и  тоалети, собите во хотелот исто така нудат прекрасен поглед на река. Доручек е достапен секој ден на сместувањето.Дубаи мол е оддалечен 2,3 км од хотелот, додека Бурџ Калифа е оддалечен 3,6 км. Најблискиот аеродром е Меѓународниот аеродром во Дубаи, на 10 км

СПОРТ И ЗАБАВА:
Љубителите на спортот ќе имаат можност да вежбаат во целосно опремената фитнес сала.  Гостите можат да уживаат во најатрактивните места во Дубаи благодарение на одличната локација на хотелот. Можност за организација на факултативни излети и опционални индивидулани тури наведени во програмата.

ЦЕНОВНИК:

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени. 
За најдобри цени побарајте понуда на: 
info@dmcbalkans.com 
+398 77 739 000 Viber/WhatsApp
+389 46 256 333