Hotel C Central and Resort The Palm 5* - Dubai

Објавено во Дубаи, Хотели во Дубаи


ПОЛОЖБА:
C Central Hotel и Resort The Palm e сместен во Дубаи на 1,4 км од плажата Анантара.

СМЕСТУВАЊЕ: 
Хотелот располага со удобни и стилски уредени супериор и луксузни соби со делумен поглед на море и со балкон или релаксирачки премиум соби со поглед на море со балкон или со поглед на базен и на островот Палм Сјут. Сите соби се климатизирани и имаат 

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на ББ сервис (ноќевање со вклучен појадок) и можност за доплата за доплнителен оброк.

СОДРЖИНА: 
Хотелот располага со ресторани, бесплатен приватен паркинг, отворен базен и фитнес центар, бар, 24-часовна рецепција, собна услуга и размена на валути за гостите.Располага со деловен центар и детски клуб. Аква паркот е на 2,6 км од хотелот, додека променадата на ЈБР е на 16 км од имотот. Најблискиот аеродром е меѓународниот аеродром Ал Мактум, на 28 км од C Central Hotel и Resort The Palm.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Љубителите на спортот ќе имаат можност да вежбаат во целосно опремената фитнес сала.  Гостите можат да уживаат во најатрактивните места во Дубаи благодарение на одличната локација на хотелот. Можност за организација на факултативни излети и опционални индивидулани тури наведени во програмата.

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени. 
За најдобри цени побарајте понуда на:  info@dmcbalkans.com 
+398 77 739 000 Viber/WhatsApp
+389 46 256 333