Villa & Winery Mal Sv.Kliment - Ohrid

Објавено во Сместување, Македонија, Охрид, Вили


ПОЛОЖБА:
Вила и винарија Мал Свети Климент се наоѓа во близина на влезот на стариот дел Охрид и на само 50 до 100 чекори до езеро.

СМЕСТУВАЊЕ:
Вилата располага со 16 соби сопомошни бањи и апартмани во кои може да се сместат од 2 до 4 лица. 

УСЛУГА:
Вилата нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ).

СОДРЖИНА:
Вилата е опремена со централно подно греење со индивидуално регулирање на температурата во секоја просторија.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Вила Мал Свети Климент располага со прекрасна винарија изградена во традиционален камен стил каде што може да уживате во дегустацијата на нивните вина .

За цена за еднокреветна соба котактирајте не
Доплата од 40 мкд по лице по ден за туристичка такса

Зафатеност \ Тип на сместување Ноќевање со појадок за две лица ( цена за престој за 1 ноќ)
Стандардна Двокреветна соба (цена по лице) 28€
Deluxe двокреветна соба (цена по лице) 30€
Deluxe двокреветна соба со балкон (цена по лице) 33€
Deluxe двокреветна соба со страничен поглед на езеро (цена по лице) 35€
Budget двокреветна соба (цена по лице) 23€
Deluxe апартман со поглед на езеро 40€
Penthause suite (цена по соба) 50€


ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
  • Организатор на патувањето е DMC Balkans Travel & Events.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Пратете барање за резервација