Villa Stefano - Ohrid

Објавено во Сместување, Македонија, Охрид, Вили


ПОЛОЖБА:
Вила Стефано се наоѓа на прекрасна локација, на само 50 м до градскиот кеј, 200 м од охридската чаршија и 200 м од најпознатата плажа Cuba Libre.

СМЕСТУВАЊЕ:
Вилата располага со двокреветна, трокреветни соби опремени со ТВ со рамен екран и кабловска, мини бар, посебни тоалети и тераси.Располага и со еден апартман 40м2 , целосно опремена кујна, посебен тоалет, тераса и двор.  

СОДРЖИНА:
Вилата располага со приватен паркинг, двор, бесплатен Wi-Fi,


Зафатеност Цена
Стандардна Двокреветна соба (цена по лице) 20€
Стандардна Трокреветна соба (цена по лице) 30€
Апартман (цена по лице) 40€


ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
  • Организатор на патувањето е DMC Balkans Travel & Events.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Пратете барање за резервација