Magic Ionian Apartments & Rooms, Himare

Published in Accommodation, Albania, Himare


ПОЛОЖБА:
Сосема новата зграда на вилата Magic Ionian се наоѓа во близина на центарот на Химара на плажата Потами (Река), веднаш по националниот пат што ги поврзува Химара со Валона (на север) и Саранда (на југ). Magic Ionian Apartments & Rooms  се наоѓа крај морето на само еден единствен чекор до плажата. Нуди уникатно искуство на љубителите на природата кои имаат можност да уживаат во јонскиот брег и да поминат убави времиња со поглед на море, гледајќи ги исклучителните зајдисонца и зори. Нашето ветување е да го направиме вашиот одмор во јонскиот бисер незаборавен!

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот располага со двокреветни соби, студио, апартмани. Собите се со поглед на море или планина. Сите соби се опремени со бесплатен Wi-Fi пристап, ТВи фрижидер. Повеќето соби имаат комплетно опремена кујна или чајна кујна со трпезарија. Приватните бањи се опремени со туш. 

УСЛУГА:
Приватен паркинг е достапен на лице место по претходно барање.

СОДРЖИНА:
Magic Ionian има сопствена градина. Вилата се наоѓа во близина на различни ресторани, таверни, барови на плажа и кафе барови, сите лоцирани на 100 метри од имотот.

СПОРТ И ЗАБАВА:
До градот Саранда може да се стигне на еден час возење, Националниот парк Логора е на 30 километри, додека Националниот парк Бутринт е оддалечен 65 километри. Приватен паркинг е достапен на лице место по претходно барање.

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.  
За најдобри цени побарајте понуда на: info@dmcbalkans.com 
+398 77 739 000 Viber/WhatsApp
+389 46 256 333


Occupancy \ Board Type Accommodation
Double full sea view room 18€ 30€ 42€
60€ 96€ 120€
48€ 72€ 96€
36€ 60€ 85€PRICE INFORMATION:

  • Rooms are available on request
  • Cancelation policy: before 7 days-free; less than 7 days 50%, one day before arrival 100%

PAYMENT CONDITIONS:

The price is expressed in euros with a denar exchange rate of 62.00 denars.
Advance payment by invoice.

GENERAL NOTES:

  • The General Travel Conditions of SKTM apply to the program.
  • The tour is organized by DMC Balkans Travel and Events.
  • The number of persons accommodated in the rooms should be appropriate to the persons listed in the voucher issued by the travel organizer. The owner will not allow accommodation of unannounced persons.
  • The organizer reserves the right to cancel the arrangement in full as a result of a pandemic without refund, but with the possibility of issuing a voucher that customers will use in the next period according to current conditions.
  • The organizer reserves the right to change the price of the arrangement in case of change in the price of the hotel.
  • In case of material damage caused during the stay, the user of the room compensates the damage to the owner on the spot.

Send us a request for stay