Hotel Porto In 4*, Kotor

Published in Hotels, Montenegro, Kotor


ПОЛОЖБА:
Хотел Порто е сместен во тивкиот дел на Котор и на само 2 мин пешачење од стариот дел на градот Котор, главната туристичка привлечност во Црна Гора, наведено во списокот на светски наследства на УНЕСКО.
Херцег Нови е оддалечен 16 км и Будва е на 17 км од хотелот. Најблискиот аеродром е аеродромот Тиват, на 4 км од хотелот.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот „Порто ин“ располага со 17 соби и бар / ресторан. Соби се опремени со најсовремена технологија и во согласност со меѓународните 4 * барања.
Сите соби се климатизирани и располагаат со рамен екран телевизор со сателитски канали, минибар и сеф. Некои соби имаат поглед на планина или град. Секоја соба вклучува приватна бања со туш, фен и бесплатни тоалети. Други погодности вклучуваат влечки и бањарки.

СОДРЖИНА:
Хотелот располага со рецепција, ресторан, бар, бесплатна Wi-Fi конекција. Исто така има и сопствен паркинг. 

УСЛУГА:
Ресторанот има капацитет од 50 места. А-ла-карте појадок е вклучен во цената. Оброците се служат во хотелскиот ресторан. Ресторанот Порто Ин нуди меѓународни специјалитети, како и некои од типичните црногорски кујни, подготвени од внимателно избрани и свежи состојки. 

ПЛАЖА:
Ако обожавате море, плажа, заливот Бока, Котор, шетате покрај брегот на Котор и низ стариот град, хотелот ПортоИн е вистинското место за вас!

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени. 
За најдобри цени побарајте понуда на:  
info@dmcbalkans.com  
+398 77 739 000 Viber/WhatsApp
+389 46 256 333


Occupancy \ Board Type Bed and Breakfast
Single Room 70€ 128€ 133€ 140€
Superior single room 93€ 152€ 163€ 175€
Double room (price per person) 46€ 70€ 75€ 84€
Superior Room 59€ 88€ 93€ 99€





PRICE INFORMATION:

  • Rooms are available on request
  • Cancelation policy: before 7 days-free; less than 7 days 50%, one day before arrival 100%

PAYMENT CONDITIONS:

The price is expressed in euros with a denar exchange rate of 62.00 denars.
Advance payment by invoice.

GENERAL NOTES:

  • The General Travel Conditions of SKTM apply to the program.
  • The tour is organized by DMC Balkans Travel and Events.
  • The number of persons accommodated in the rooms should be appropriate to the persons listed in the voucher issued by the travel organizer. The owner will not allow accommodation of unannounced persons.
  • The organizer reserves the right to cancel the arrangement in full as a result of a pandemic without refund, but with the possibility of issuing a voucher that customers will use in the next period according to current conditions.
  • The organizer reserves the right to change the price of the arrangement in case of change in the price of the hotel.
  • In case of material damage caused during the stay, the user of the room compensates the damage to the owner on the spot.

Send us a request for stay