Hotel Galia 3* - Kotor

Published in Hotels, Montenegro, Kotor


ПОЛОЖБА: 
Хотелот Галија со поглед кон заливот Котор се наоѓа во Прчањ. Местото каде што се наоѓа хотелот е познатата воздушна бања.Хотелот е одличен за обиколка на Котор, Тиват, Пераст и Будва. Стариот град Котор е оддалечен само 3 км.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот располага со соби модерно опремени со  телевизор со рамен екран сателитска, минибар и сеф. Во сите соби има приватна бања со када или туш.Некои соби се со балкони кои имаат фантастичен поглед кон Которскиот залив и стариот град Котор.

СОДРЖИНА:
Хотелот располага со  ресторан кој има тераса со поглед на море. Менито Ал Карт нуди локални специјалитети, специјалитети од риба, месо и тесто.Исто така хотелот располага со приватен паркинг, со бесплатна Wi-Fi конекција. Постојат многу слободни активности кои се нудат во близина на хотелот Галија, вклучувајќи кајакарство, пешачење и риболов. Климата е добра за лекување на астматични заболувања.

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на ББ сервис (ноќевање со појадок), ХБ сервис (доручек и вечера) и ФВ (доручек , ручек, вечера).Во овој хотел оброците се служат во хотелскиот ресторан. 

СПОРТ И РЕКРЕАЦИЈА: 
Ако сте заинтересирани за риболов или обиколка на заливот и посета на островите Перашка, хотелор може да организира еднодневно патување со глисер или брод. Хотелот нуди трансфери до која било дестинација во градот. Исто така во хотелот можете да изнајмите автомобил, мотор или велосипед.

ПЛАЖА: 
Плажата со камчиња е оддалечена околу 40 метри од Галија.


Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени. 
За најдобри цени побарајте понуда на:  
info@dmcbalkans.com   +398 77 739 000 Viber/WhatsApp
+389 46 256 333

Occupancy \ Board Type Bed and Breakfast
Double/Twin Room 25€ 28€ 31€ 25€ 28€


PRICE INFORMATION:

  • Rooms are available on request
  • Cancelation policy: before 7 days-free; less than 7 days 50%, one day before arrival 100%

PAYMENT CONDITIONS:

The price is expressed in euros with a denar exchange rate of 62.00 denars.
Advance payment by invoice.

GENERAL NOTES:

  • The General Travel Conditions of SKTM apply to the program.
  • The tour is organized by DMC Balkans Travel and Events.
  • The number of persons accommodated in the rooms should be appropriate to the persons listed in the voucher issued by the travel organizer. The owner will not allow accommodation of unannounced persons.
  • The organizer reserves the right to cancel the arrangement in full as a result of a pandemic without refund, but with the possibility of issuing a voucher that customers will use in the next period according to current conditions.
  • The organizer reserves the right to change the price of the arrangement in case of change in the price of the hotel.
  • In case of material damage caused during the stay, the user of the room compensates the damage to the owner on the spot.

Send us a request for stay