Hotel Bokeljski Dvori 3*, Kotor

Published in Hotels, Montenegro, Kotor


ПОЛОЖБА:
Хотелот Bokeljski Dvori е лоциран на само 10 мин од Контор. Хотелот e oпкружен со зелена вегетација на борова шума, со мирис на сол донесена од благ ветер од блиските плажи, во подножјето на ридот Врмац.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот располага со 10 сместувачки единици, со капацитет од 28 кревети распоредени во двокреветни и трокреветни соби, од кои повеќето имаат тераси со совршен поглед на Которскиот залив. Сите соби се со бањи, опремени со модерен мебел, имаат LCD телевизор, клима уред, бесплатен интернет, телефон и мини фрижидер.

СОДРЖИНА:
Хотелот располага со 2 паркиралишта со капацитет до 25 автомобили и пристап до автобуси, 4 тераси во 3 нивоа со капацитет од 80 места, простор за ресторани со капацитет од 120 места, Аперитив бар

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга ББ (ноќевање со појадок), ХБ (ноќевање со појадок и вечера) и ФБ (ноќевање со појадок, ручек и вечера). 
Во ресторанот на хотелот, персоналот на хотелот може да се грижи за различни диетални побарувања. Различни алкохолни пијалоци, вклучувајќи пива, вина и аперитиви се достапни во барот.
Гостите можат да ги користат капацитетите за изнајмување на автомобили или велосипеди на Бокеjски Двори и да ги истражат крајбрежните атракции на Прчањ. По барање, спакувани оброци може да се организираат и за екскурзии на отворено.

ПЛАЖА:
Хотелот е оддалечен на само 500 м од плажата.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Хотелот Бокеjски Двори е оддалечен 500 метри од активности покрај плажа, кои вклучуваат пловење и риболов.

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени. 
За најдобри цени побарајте понуда на:  
info@dmcbalkans.com  
+398 77 739 000 Viber/WhatsApp
+389 46 256 333

Date:
Occupancy \ Board Type Bed and Breakfast Half Board Full Board
Double room (price per person) 33€ 43€ 53€
Date:
Occupancy \ Board Type Bed and Breakfast Half Board Full Board
Double room (price per person) 38€ 46€ 56€
Date:
Occupancy \ Board Type Bed and Breakfast Half Board Full Board
Double room (price per person) 42€ 50€ 65€PRICE INFORMATION:

  • Rooms are available on request
  • Cancelation policy: before 7 days-free; less than 7 days 50%, one day before arrival 100%

PAYMENT CONDITIONS:

The price is expressed in euros with a denar exchange rate of 62.00 denars.
Advance payment by invoice.

GENERAL NOTES:

  • The General Travel Conditions of SKTM apply to the program.
  • The tour is organized by DMC Balkans Travel and Events.
  • The number of persons accommodated in the rooms should be appropriate to the persons listed in the voucher issued by the travel organizer. The owner will not allow accommodation of unannounced persons.
  • The organizer reserves the right to cancel the arrangement in full as a result of a pandemic without refund, but with the possibility of issuing a voucher that customers will use in the next period according to current conditions.
  • The organizer reserves the right to change the price of the arrangement in case of change in the price of the hotel.
  • In case of material damage caused during the stay, the user of the room compensates the damage to the owner on the spot.

Send us a request for stay